Jako kruh

25. května 2018 v 22:18 | Hančí
Vezmi si tužku a namaluj kruh a pak ho začni obkreslovat - pěkně od začátku do konce, několikrát po sobě, vždy od začátku.
Kde má začátek? Kde má konec?
Nezdá se Ti, že každý začátek navazuje na konec a po každém konci je nový začátek?
Myslím si, že tak je to se vším. Každý začátek se rodí z předešlého konce, někdy bolestivě, někdy radostně, někdy nežádoucí, někdy žádoucí, někdy nepodařený, někdy kvalitativně vyšší, ...
Je to pro nás velká příležitost, protože víme, že konec musí přijít a máme šanci aby nový začátek byl lepší, abychom s každým koncem rostli (duševně i vědomostně, vztahově, osobnostně, ...).
Možná namítnete, že ten nejcitlivější konec - konec života - není počátkem něčeho nového. Podělím se s Vámi o osobní citlivý zážitek, kdy jsem byla přítomna odchodu velmi blízkého člověka. Odcházel doma, s tichým úsměvem na rtech, ale odešlo pouze tělo, duše určitě zůstala. Fyzické tělo již nemohlo, bylo vyčerpané dlouhou nemocí, ale duše ta zůstala v nějaké jiné, nové formě a jsem za to vděčna.Vím, že za mnou "přilétá" a cítím to lehkým pohlazením jako vánkem na levé tváři. Nebyl ten smutný, pro mě velmi bolestivý konec začátkem něčeho nového? Já si myslím, že byl.
Hezký večer - v 24:00 bude končit a v 00:00 bude začínat nový, kolik času uplyne mezi koncem dnešního dne a začátkem zítřka? Je to jako kruh .... Vaše Hančí

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | E-mail | Web | 26. května 2018 v 15:26 | Reagovat

Není nad vlastní zkušenost. Ono platí rčení,že "kdo nezažil, nemůže posuzovat" snad nade vše.
Popsat smrt blízkého člověka tak citlivě a vlastně i "hezky" jako vy, to je dar. Váš dar, že se s tím dokážete takto poprat a nehroutit se z toho.
Děti, které se starají o seniory rodiče nad 60let, rodiče, kteří stárnou a tělo a orgány se jim věkem opotřebovávají, dosluhují, velmi trpí, když to zažívají.
Vím o čem píšu. Samozřejmě ne každé staré dítě má u sebe starého rodiče, jsou i staré děti, které mají rodiče někde u dalších příbuzných, či v zařízeních a z pár hodinových návštěv si akorát odvezou vzpomínku, že mamince či tatínkovi je dobře. Jo i takové jsou děti, prý si to tak uměli zařídit, aby dochovat rodiče nemusely. Asi ano.
Děkuji za pěkný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama