Květen 2018

Jako kruh

25. května 2018 v 22:18 | Hančí
Vezmi si tužku a namaluj kruh a pak ho začni obkreslovat - pěkně od začátku do konce, několikrát po sobě, vždy od začátku.
Kde má začátek? Kde má konec?
Nezdá se Ti, že každý začátek navazuje na konec a po každém konci je nový začátek?
Myslím si, že tak je to se vším. Každý začátek se rodí z předešlého konce, někdy bolestivě, někdy radostně, někdy nežádoucí, někdy žádoucí, někdy nepodařený, někdy kvalitativně vyšší, ...
Je to pro nás velká příležitost, protože víme, že konec musí přijít a máme šanci aby nový začátek byl lepší, abychom s každým koncem rostli (duševně i vědomostně, vztahově, osobnostně, ...).
Možná namítnete, že ten nejcitlivější konec - konec života - není počátkem něčeho nového. Podělím se s Vámi o osobní citlivý zážitek, kdy jsem byla přítomna odchodu velmi blízkého člověka. Odcházel doma, s tichým úsměvem na rtech, ale odešlo pouze tělo, duše určitě zůstala. Fyzické tělo již nemohlo, bylo vyčerpané dlouhou nemocí, ale duše ta zůstala v nějaké jiné, nové formě a jsem za to vděčna.Vím, že za mnou "přilétá" a cítím to lehkým pohlazením jako vánkem na levé tváři. Nebyl ten smutný, pro mě velmi bolestivý konec začátkem něčeho nového? Já si myslím, že byl.
Hezký večer - v 24:00 bude končit a v 00:00 bude začínat nový, kolik času uplyne mezi koncem dnešního dne a začátkem zítřka? Je to jako kruh .... Vaše Hančí


Jako kaktus

15. května 2018 v 18:36 | Hančí
V záhlaví mého blogu je výřez z fotky kvetoucího kaktusu (u rodičů v kuchyni Mrkající), ostré bodliny - to je zlo a nádherný dokonalý květ - to je dobro. A tak je to v každém z nás, máme v sobě zlo i dobro. Záleží, čemu dáme větší prostor a to ať vědomě či nevědomě.
Aby nám kaktus vykvetl, musíme o něho pečovat s láskou, rovněž aby v nás "kvetlo" dobro na úkor zla, je třeba se od útlého dětství setkávat s láskou a dobrem. Je třeba jít dětem příkladem, dávat jim mantinely a tím jim pomoci hledat jistoty. Pomůže jim to ukotvit se ve společnosti a najít si místo ve společenství.
Bohužel zlo je agresivní, je podporováno sobeckostí, která je rovněž v každém z nás, oproti tomu láska, dobro, porozumění empatie jsou velmi křehké.
Dobrá zpráva je, že to jde!
Chovejme se ke všem tak, jak chceme, aby se chovali k nám (ukažte mi někoho, kdo si přeje, aby jsme na něho byli zlí).
Přeji vám, ať jste obklopeni samými krásnými květy Vaše Hančí