Mluviti stříbro, mlčeti zlato

12. dubna 2017 v 15:46 | Hančí |  Téma týdne
Naše stařenka vždycky říkávala: "Mluviti sříbro, mlčeti zlato", mockrát jsem si na to vzpomněla když jsem měla tendenci umlčet společnost svým hlasitým projevem pod praporem s heslem "Teď mám slovo já". Musím se přiznat, že s přibývajícími zkušenostmi (= věkem) jsem se naučila více mlčet a naslouchat, porozumět a přemýšlet nad větami druhých. Více také hledám mezi řádky, protože každá vyřčená věta má důvod, proč byla určena i mým uším. Více vážím svá slova a jejich dopad na posluchače. Když tak teď nad tím přemýšlím, asi u mne dochází k transformaci ze stříbra na zlato, čímž se vyvažuje ubíhající mládí. No řekněte, není ten zralý věk krásný? S úsměvem Hančíl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eduard Nud Eduard Nud | 22. listopadu 2017 v 14:18 | Reagovat

Taky bych chtěl jen tiše naslouchat. Ale tady není komu. Sestry nemají čas a těm dementním stařenám a ještě dementnějším starcům? Škoda slov.

Tak rád bych byl zase zamyšleným introvertem jako doma. Jo, doma. Tam jsem mlel páté před deváté jako tady. Ale venku jsem neřekl zbytečného slova a mlčel jak zařezaný. Protože jsem byl zakřiknutý.

Škoda slov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama