Sladké usínání

2. února 2013 v 23:14 | Hančí
Jak jsem se již mnohokrát zmínila, mám dva dospělé syny s věkovým rozdílem 10 let. Oba byli od malička obklopeni spoustou hraček - plyšáků, autíček, stavebnic, ... Ale ani jeden nebyl fixován na některého z "plyšových medvídků". Měli své oblíbené hračky, své oblíbené plyšáčky, ale nikdy neusínali s "plyšovým medvídkem", nikdy neusínali s pláčem. Když píši nikdy, tak skutečně nikdy.
Zastávám názor, že každý člověk má usínat v klidu, pohodě a s pocitem bezpečí a lásky. Myslím si, že to nemůže poskytnout žádný "plyšový medvídek", od toho máme maminku a tatínka.
Každý večer jsme klukům četli nebo vyprávěli pohádku - do jejich 10 let. Možná by si dětský psycholog nad tím ukroutil hlavu, ale já si myslím, že každý se má v citové výchově dětí chovat podle svého srdce a ne podle chytrých knih - tak jsem se také chovala.
Nebyli to "mamánci", sportovali, chodili do kroužků, měli spoustu kamarádů, vyrostli z nich chlapi, ve kterých cítím velkou oporu.
Přeji každému, ať usíná v klidu, pohodě a s pocitem bezpečí a lásky. Hančí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 3. února 2013 v 17:39 | Reagovat

Už delší dobu postrádáme výběry na Téma týdne, proto jsem se rozhodla, že udělám svůj vlastní. Tvůj článek mě zaujal, chci ti tedy oznámit, že u mě ve výběru budeš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama