Stejný, ale krásný

26. prosince 2012 v 20:25 | Hančí
Loni bylo tématem týdne "jmelí" - v příspěvku jsem popisovala naše vánoční svátky. Letošní Štědrý den byl obdobný jako ty předcházející, pouze rodina se nám rozrostla o půlroční vnučku. Ráno jsme vstávali se sváteční náladou, stromeček nastrojený, betlém postavený, cukroví napečeno, vůně skořice, vanilky, jehličí a čistoty. Zašli jsme na hřbitovy, vzpomínali na manželovy rodiče, malou neteř, prarodiče,... Prostřeli jsme sváteční tabuli, každý měl pod talířem šupinku, přípitek s přáním "Ať se za rok sejdem ve zdraví", pak zvoneček - rozbalování dárků, pohoda, klid, ... Prostě klasika, ale krásná.
Chci se s vámi podělit o ještě jeden zážitek, který souvisí s předvánočním časem. Stalo se mi v zaměstnání i na vesnici, že při přání "svátků a do nového roku" mne silně objali dokonce i s větou "chci Vás obejmout - můžu?", poprvé mne to docela zaskočilo, ale sama jsem cítila takový hodně příjemný pocit síly, energie a možná to bude znít i příliš troufale, ale i lásky. Začala jsem více vnímat co se děje kolem mne a najednou jsem si uvědomila, že došlo i k jakémusi mému vnitřnímu přerovnání hodnot.
Ze statistik vím, že návštěvnost mého blogu je nulová, ale pokud někdo sem zavítáte, tak mi dovolte, abych vás také silně objala. Šťastné dny Hančí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kerria Kerria | Web | 27. prosince 2012 v 10:15 | Reagovat

Na vánoce jsou si lidi jaksi blíž. U nás na vsi máme každý štědrý den "živý betlém". Dříve to bývalo představení o Ježíškově narození, dnes už jen pásmo básniček a koled v podání dětí z MŠ.
Ale sejde se skoro celá vesnice, všichni jsou tak nějak naměko.

Na statistiky se nekoukej, už asi půl roku nefungují a ukazují všem nulu. Krom toho teď nově nefungují ani výpisy komentářů a oblíbených na titulce.

2 Hančí Hančí | 27. prosince 2012 v 22:40 | Reagovat

[1]: Díky za pěkná slova. Fakt jsem si myslela, že jen já jsem nulová, protože chodím na blog velmi málo. Ale myslívám na Tebe, jak Ti jde studium - jsem rovněž absolvent numerické matematiky na UP Olomouc :-)

3 treperendak treperendak | Web | 11. ledna 2013 v 10:59 | Reagovat

Každé objetí dodá energii a sílu.Ale i podání ruky je příjemné- ta výměna energie je podle mne nutná pro život.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama