Červenec 2012

Nezávislý na době

20. července 2012 v 23:17 | Hančí
Já si osobně myslím, že optimismus je nezávislý na době. S jeho existencí je to velmi jednoduché - buď je nebo není. Myslím si, že někdo se optimistou rodí, jiný jím byl vychován a kdo chce, může se s ním "nakazit" od někoho z blízkého okolí, či se ho naučit.
Jedno je ovšem jisté - optimismus - usnadňuje život, pomáhá překonávat tvrdé životní rány, pomáhá hledat cestu a nezbloudit z ní, pomáhá srovnat si myšlenky..... pomáhá nezbláznit se, když nevíme kudy kam, když si myslíme, že již žádná další cesta neexistuje .....
Chtěla bych toho napsat hodně, protože si myslím, že z mého optimismu nečerpám jen já, ale i řada lidí z mého okolí. Bohužel mne zastihla velmi smutná zpráva, se kterou se musím vyrovnat, tudíž nemám sílu se více rozepsat na téma mně tak blízké.
Možná někdy příště i mimo TT. Udělejte si pěknou každou minutu vašeho života. Hančí
Jak neprozradit tajemství

5. července 2012 v 22:17 | Hančí
Zamyšlení první:
Pokud mám opravdové tajemství, tak pro jeho udržení platí jeden jediný zákon - nikomu se s ním nesvěřit. Když říkám nikomu, tak opravdu nikomu, ani nejlepší kamarádce. Jakmile své tajemství někomu řeknu, okamžitě přestává být tajemstvím, a to z jediného prostého důvodu, čímž je důvěra.
Komu nejvíce na světě důvěřuji? Domnívám se, že sama sobě. Proč by měl někdo udržet mé tajemství, když ho neudržím já sama? Nebo snad tomu, komu jsem své tajemství prozradila důvěřuji víc než sama sobě?

Zamyšlení druhé:
Chceme-li sdělit nějaké tajemství, které je určeno jen pro jedny uši, byť je nás ve společnosti více, pak šeptáme. A na to by naše stařenka řekla: "Co je šeptem, to je s čertem!"

Přání na dobrou noc:
Naučme se rozlišit tajemství od problému, střežme si svá velká i malá tajemství, s problémy se svěřme někomu komu důvěřujeme, hlavně je nedusme v sobě. Vše má řešení a pro každého je na světě někdo, kdo mu rád pomůže. Stačí mít srdce i oči otevřené a vnímat signály. Na druhou stranu je zde také někdo, pro koho jsme my oporou. Proto je život tak krásný, i když někdy krutý.
Úsměv a krásné sny Ti, milý čtenáři, přeje Hančí