Prosinec 2011

PF 2012

29. prosince 2011 v 23:10 | Hančí
Přeji vám všem, kteří na můj blog zabrousíte,
aby po celý rok 2012 vám byly hvězdy nakloněny,
pokud vás přece jen potká něco nepříjemného, tak aby vás to posílilo,
aby jste byli šťastní lidé (viz. předchozí zamyšlení).

Zavři oči, ať je Ti 10, 15, 27, 39, 50 či třeba 70, 80, ...
ucítíš na tváři můj polibek a lehké pohlazení.
Ze srdce Hančí

Narodit se začátkem ledna

29. prosince 2011 v 22:55 | Hančí
Narodila jsem se v neděli (to se prý rodí šťastní lidé- viz. níže) a zrovna na Tři krále (myslím, že to ještě tu neděli umocňuje). Dnes se ukazuje, že na větší vesnici či menším městě je to problém.
Příští rok budu slavit polokulaté a tak jsem chtěla pozvat své blízké do restaurace - jsme omezeni bezbariérovým přístupem - a ouvej - všechny restaurace u nás mají první týden v lednu zavřeno. Druhý problém se objeví, jakmile chci objednat zákusky - žádná cukrárna v prvním týdnu ledna není v provozu.
Geniální nápad - budeme grilovat!!!
Budete se divit, ale žádný z mých hostů (otec 80, máti na vozíčku s alsheimrem, švagr 58 v invalidním, švagrová 57 o berlích, druhý švagr 71 chromý, švagrová 69 asi po 15 operacích, ségra 53 s vysokou sedimentací, švagr 56 s rýmečkou, snacha těhulka, ...) nechce na naší krásné zahradě grilovat! No což! Ani se jim nedivím - mně se taky nechce.
Nakonec se mi podařilo jednu dobrou duši přesvědčit a otevřou nám restauraci již v neděli - no taky se ta restaurace jmenuje U třech králů :-)

Šťastný člověk
Záleží, jak velké nároky má člověk na štěstí.
Dovede-li se radovat z maličkostí,
dovede-li obdivovat dokonalost každého květu či motýlích křídel,
dovede-li přijmout úsměv, pohlazení,
dovede-li rozdávat úsměvy, pohlazení,
dovede-li poděkovat za maličkosti,
dovede-li poprosit i o maličkost,
dovede-li si vážit každého dne,
dovede-li si vážit každého setkání,....
pak je to bezesporu šťastný člověk.

Buďte šťastni - vaše Hančí

Darované jmelí

28. prosince 2011 v 22:51 | Hančí
Sedím u stolu a nad hlavou mám andílka s větvičkou jehličnanu a jmelí - tak jako loni, předloni, předpředloni, ... nevadí mi, že nejsou umyta okna, že není celý dům vygruntován, ale nemít doma jmelí, tak nemám vánoce. Tak mám po celém domě vázy a vázičky s borovicí a jmelím.
Aby bylo tím správným ručitelem štěstí a lásky, má být jmelí darované. Každý rok jdeme za naši zahradu a doneseme spoustu "koulí", které pak darujeme příbuzným a známým a ještě na přístupném místě zahrady necháme ležet dostatek jmelí pro kolemjdoucí. No a nám ho darovala příroda :-)
Stejně tím největším dárkem je to jak společně se připravujeme na vánoce, jdeme do lesa na chvojí, pak na jmelí; jak děláme v altánku na dvoře při koledách výzdobu do domu a kytice na hřbitov; jak hromádkujeme chvojí a jmelí na obdarovávání a pak je rozvážíme.
A tak si (pod tím jmelím) přeji, aby bylo po celý rok 2012 mnoho takových společných obyčejných pohodových chvil ve všech rodinách.
Když zavřete oči a natáhnete dlaň, možná na ní ucítíte větvičku jmelí, kterou jsem vám právě darovala. Hančí
P.S. 9. ledna spolu budeme 36 let