Anonymita a má druhá tvář

4. července 2011 v 22:41 | Hančí |  pro všechny
Ano, to je ono - anonymita - to je to, co nám každému z nás umožňuje poodhalit naši druhou tvář.
Od narození jsme vtěsnáváni do nějakých norem, do nějakých mantinelů, jsou do nás vkládána určitá očekávání a my chceme tato očekávání splnit, chceme tím splnit sny svých rodičů, sny své - své???
Ano, nežijeme v nějakém vakuu, nežijeme bez vlivu okolí, bez vlivu společenství, které ctí určité hodnoty, ve kterém platí určité zákkony a dodržují se určité normy. A neexistuje na světě společenství, které by bylo zcela volné.
Myslím si, že je to dobře. Kdyby člověk měl žít zcela bez pravidel, uznávaných zásad, norem, ... a tím vlastně bez cílů - co by to byl za život? Ale přece, někde v nás hloubá "Co kdyby?". A právě to nám umožňuje poodkrýt anonymita. V takovém malém a neškodném provedení je to právě internet a třeba právě BLOG.
Zde můžu poodhalit svou druhou tvář. Zde mohu otevřít svou duši, poodhalit své slabiny, vyslovit svá tajná přání, podělit se o své osobní štěstí. To ovšem nemůžu v reálném světě, kde se ode mne očekává, abych si vždy věděla rady, abych vždy znala řešení, abych byla oporou, abych dovedla poradit, povzbudit, abych pochopila,.... a při tom se usmívala.
Vyslechnu spoustu lidských příběhů, přesto, že nejsem psycholog. Lidi se mi svěřují, aniž bych je k tomu vyzvala - všude, ve vlaku, v kanceláři (zákazníci, dodavatelé, uchazeči o práci,...) - dovedu je vyslechnout i poradit - beru, že je to jakési mé poslání. Sama se nikomu nesvěřuji. Nikomu totiž nedůvěřuji, že by mé tajemství si nechal jen pro sebe - je to těžké, ale 100% věřím jen sama sobě.
Tak to je ta má druhá tvář - nechápejte to, co jsem napsala jako stížnost, je to má volba a já jsem šťastná. Vy pouze máte nyní to privilegium nahlédnout na mou druhou tvář - a to je oprabvdu vzácná příležitost.
Mějte krásné sny - vaše Hančí :-) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 5. července 2011 v 12:51 | Reagovat

Hezky napsáno. Jen z toho cítím takovou tíži, i když píšeš, že sis to takhle vybrala a že jsi šťastná. To jsem ráda! A sama za sebe doufám, že máš na světě aspoň jednoho člověka, před kterým můžeš být slabá.

2 Kerria Kerria | Web | 5. července 2011 v 20:44 | Reagovat

To je pravda. Virtuální identita je naše maska - druhá tvář. Tady můžeme být čím chceme, dokonce i sami sebou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama