Duben 2011

Peklo na Zemi

9. dubna 2011 v 23:35 | Hančí |  pro všechny
Pohádkové Peklo s Luciferem a spoustou hodných čertů zná asi každý z nás. Já ho vnímám jako něco pozitivního, protože čerti berou s sebou jen hříšné duše - pokud se ovšem nespletou. Protože každý z nás má nárok na omyl, tak i čert se může sem tam splést, ale vstupní pekelná kontrola takovou čistou duši pošle zpátky a ještě ji obdaří nějakým kouzelným dárkem. Peklo má určité poslání a výchovný vliv.
Tak co myslíte - je nutné se pekla bát? Ne, stačí jen slušně žít a dodržovat desatero. To, prosím, platí pro věřící i nevěřící.
Výhodou je, že taková pekelná stvoření poznáme po vzhledu - ocas a rohy, čichu - pekelný smrad, omakem - chlupy kde všude, sluchem - blllllblllll, chutí - jak uzené.
Mezi námi jsou ale smysly nerozeznatelní pekelníci pozemští, kteří nemají žádné poslání, ale pouze zlobu ve svém nitru.
Ale jakpak poznat čerta pozemského - toho, který nám dokáže udělat Peklo na Zemi? Buhužel, to se nám asi nepovede. Často bývá pekelník převlečen za našeho nejlepšího přítele či kamaráda, často to bývá někdo mocensky nad námi (učitel, šéf, úředník, rodič...). No a dnes si troufám říct, že jsou to i námi volení pos(r)anci. Ti se za naše peníze hádají, špehují, uplácejí, v pracovní dobu popíjejí nebo dokonce ani do práce nedocházejí, ... a nám připravují Peklo na Zemi.
Naštěstí, my jsme tak šikovný národ, že vyhrabeme staré vychytávky z dob, kdy zboží byl všeobecný nedostatek a zase si poradíme jak vyžít. Na BLOGu se pak objeví téma týdne "Náhražky" a sdílením zkušeností se navzájem podržíme.
Hlavně si pamatujme "Co Tě nezabije, to Tě posílí". Vaše Hančí.