Nesmysl???

11. února 2011 v 23:03 | Hančí |  pro všechny
Je nesmysl přemýšlet nad smyslem života?
Kolem nás je spousta života a asi nikdo nezpochybňuje, že tento život má smysl. Díky rostlinám může vše kolem dýchat, díky rostlinám, živočichům, houbám, ... máme co jíst, díky životu ve vodě je voda pitná, ... Navzájem jsou tyto životy propojeny v jeden perfektně fungující celek, který je v rovnováze a výpadek kteréhokoli článku jej ohrožuje, i když jeho regenerace a přizpůsobivost je ohromující.

Jedním z článků jsme my lidé - je to smysl života, je to pro nás příležitost, výzva, ale i povinnost a zodpovědnost. Je otázka, jak dalece jsme schopni se tohoto úkolu ujímat.
Dalo by se přemýšlet nad mnoha aspekty našeho počínání a bytí.
Podívejme se, jak se chováme k přírodě, která je naším domovem a obživou - ničíme si zdroje pitné vody, drancujeme zdroje nerostných surovin, zahrabáváme nerozložitelné odpadky, ... Představme si, že máme nějaké zvířátko v kleci a to si načůrá do vodičky, podupe krmení, rozhází podestýlku, ...
Co si o něm pomyslíme? Jak se od něj lidstvo liší?

Život každého jedince - tedy každého z nás - má určitě smysl. Možná není ani nutné nad tím moc přemýšlet a žít život tak, aby jsme nikomu neublížili a cítili se šťastni (dodržovat desatero).

Přeji nám, aby jsme si dovedli vážit nejen vlastního života, ale životů všech.
S úctou Hančí 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 edithhola edithhola | E-mail | Web | 12. února 2011 v 0:12 | Reagovat

Ahoj Hančí, už jsem se sama sebe ptala, co je s Tebou? Párkrát jsem k Tobě zabrousila, jestli jsem náhodou nepřehlédla v oblíbených, že jsi něco napsala. Jsem ráda, že Tě zase mohu číst. Souhlasím s Tebou. Jen Tě musím zklamat v tom, že po přečtení mnoha článků na blogu k TT bylo hodně těch, co napsali, že život smysl nemá. Každý si ho má naplnit co nejsmysluplněji, ale sám o sobě podle nich nemá smysl. Zvláštní. Ale bylo i spousta krásných článků. Budou určitě v mém žebříčku :-)

2 Hančí Hančí | E-mail | Web | 18. února 2011 v 22:32 | Reagovat

Děkuji, když navštěvuji Tvoje stránky, tak Tě obdivuji, jak to všechno zvládáš a ještě se věnuješ dětem a koníčkům. Můj život vedle Tvého je úplně šedivý - a to jsem si myslela kolik toho nezvládám!! Připadám si vedle Tebe úplně neschopná. Na blog chodím tak 2x týdně a vůbec nestačím číst příspěvky, komentáře píši zcela vyjímečně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama