Duši pohladí, uchu lahodí,...

17. ledna 2011 v 22:52 | Hančí
Mou duši vždy pohladí, když slyším krásnou češtinu. Náš jazyk je pestrý, krásný, lahodný uchu a je jen na nás deseti milionech, jak s ním naložíme.
Mrzí mne, že se za něj stydíme, že spousta lidí neumí mluvit pěkně česky a ani se nesnaží svůj projev zlepšit. O psaní ani nehovořím - stačí si přečíst pár příspěvků na blogu ... smutné je, že mnohé jsou od vysokoškoláků, tedy těch, co mají maturitní zkoušku z českého jazyka. To také hovoří o úrovni dnešních středních škol. Kéž by mezi tyto alespoň nepatřili gymnazisté - bohužel patří.

Nevím, čím to je, že jsme tak málo hrdi na národní symboly, mezi něž český jazyk bezesporu patří. Učíme děti ve školce anglická slovíčka, místo toho aby se učily krásně mluvit česky a poslouchaly české pohádky. V prvních dvou ročnících základní školy by se měly seznamovat s českými dějinami a místo toho čas věnují opět učení se angličtiny. Věřím, že pár se jich chytí, ale 90% získá pocit, že se nikdy cizí jazyk nenaučí, protože již se ho tak dlouho učí a ještě nic neumí.

Ráda si zpívám písničku:
Krásná je krásná je naše česká tolik tolik hezká,
krásná je krásná je naše česká zem.
Tam kde jsi zrozen a kdes poznal svět,
kde otec tvůj tě učil rozumět ...

Přeji českému národu a také sobě, aby jsme na náš jazyk - český jazyk byli zase hrdi, učili jsme se ho s láskou a pokorou, používali ho v celé jeho rozmanitosti a kráse.

Dobrou noc a dobrý den Hančí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sandra Trümper Sandra Trümper | Web | 17. ledna 2011 v 23:13 | Reagovat

a já to přeji nám všem v čele s námi všemi, kdo si ještě češtiny váží a kdo kdo ji má stejně krásně rád, jako jsi to ty tady tak krásně vyjádřila...
a k té angličtině ve školkách-máme stejný názor. nechápu, proč se sestra učí od první třídy anglicky, když ještě teď, o dva roky později, neumí pořádně česky...

2 Otavínka Otavínka | Web | 18. ledna 2011 v 21:39 | Reagovat

Moc pěkný článek, věru pohlazení po dušičce.Jsem tu poprve a doufám, že ne naposledy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama