Obyčejné přání

18. prosince 2010 v 22:05 | Hančí |  aktualitka
Přemýšlím zleva i zprava a vlastně netoužím po žádném hmotném dárku. Je to možná tím, že jsem již velká holka a to tak, že mám již děti dospělé a vnoučata někde na houbách - možná. A také se strašně nerada loučím se starými věcmi, takže netoužím ani po nových.

Samozřejmě, že si mooooc přeji ať nám všem slouží zdraví, ať žijeme v lásce a míru ... 

Víte, co mi udělá skutečnou radost? Jsou to pohlednice od příbuzných a známých, ručně psaná přání. Sama jich spoustu posílám a každý den se těším, zda nějaké nebude v poštovní schránce. Čtu si je několikrát, některá mám schovaná léta. Poznáte, zda jsou psaná upřímně, nebo jen aby byla splněna povinnost.
A pak si přeji, aby Vánoce probíhaly tak jako každý rok, těším se, jak na Štědrý den nastrojíme stromeček, vydáme se spolu se syny na hřbitov, rožneme stařence i dědovi, manželovým rodičům, neteři, kamarádům .... zavzpomínáme a zastavíme se u manželova bratra, kde jsme srdečně přivítáni, chvilku posedíme. Pak doma povečeříme, přijde starší syn s manželkou a potom společně jdeme k mým rodičům. Nedovedu si představit, že bych Štědrý den trávila třeba na horách, že bych nešla na hřbitov a k rodičům.

Ještě mám jedno přání, a to pořádně si odpočinout. Celý rok 2010 byl velmi náročný, zažili jsme spoustu událostí, které ne vždy byly příjemné, ba až někdy hodně bolestivé. Mám takový pocit, že nejen má rodina a moji známí prošli bolestivě rokem 2010, ale téměř každý s kým mám možnost promluvit.
"Co tě nezabije, to Tě posílí" - a tak si přeji, abychom posíleni vstoupili do roku 2011 a ten rok byl pro nás všechny příznivější.
S láskou vaše Hančí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 edithhola edithhola | E-mail | Web | 18. prosince 2010 v 23:43 | Reagovat

Doufejme, že Bůh nakládá jen to, co uneseme. Takže Ti přeji opravdu čas na odpočinek. Potřebovala bych ho též :-) To mě nikdy nenapadlo sbírat přání. Schovávám si jen ty od syna.

2 Hanka Hanka | Web | 20. prosince 2010 v 1:13 | Reagovat

úplně souhlasím...a cítím to velmi podobně. Přeji ti, ať se Ti Tvoje přání vyplní! PS. A ta přáníčka si taky schovávám, a posílám jich každoročně víc než dostanu, ale to mi nevadí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama