Na poslední chvíli

26. prosince 2010 v 23:53 | Hančí |  pro všechny
Za pár minut nám končí tento týden a tím i téma týdne. Proč píši na poslední chvíli? Je to tím, že celou dobu přemýšlím co je to Bolest na duši?
Bolest znám tlakovou, píchavou, pálivou, ... asi spíše fyzickou. Když jsem přemýšlela, jestli v mém dosavadním životě (za 11 dnů 54 let) mne potkala Bolest na duši, tak zodpovědně můžu říct, že ne. Potkal mne smutek na duši, potkalo mne zklamání, potkalo mne rozčarování, potkala mne zrada, ... ale nic takového, co bych nazvala bolestí.
Příroda je strašně moudrá a stačí se jí neprotivět a naslouchat jí. A tak moudře se chová i naše tělo i naše duše, pokud jim to dovolíme. Duše má úžasnou schopnost regenerace, dovede zapomínat na to špatné, zveličovat to dobré a tím nás chrání od újmy na duši. Jen se sami nesmíme "pitvat" v tom co nám ublížilo, neustále si to připomínat a rozebírat to tak, až to bobtná, bobtná, bobtná,... až nás to převálcuje.
Víte, nejlépe si stejně poradíme každý sám, protože ten druhý neví jak nám ve skutečnosti je, on zná jen to, co my mu chceme říct a jak mu to chceme říct.
Když se uřízneme, ten druhý, co stojí těsně vedle nás, tu bolest stejně necítí. A tak je to i s těmi "Bolestmi na duši".

Blíží se konec roku 2010 a každý z nás se ohlédne za tím, co ho tento rok potkalo, co se mu podařilo, co mohlo dopadnout lépe a optimisticky vykročíme do roku 2011.
Přeji nám všem:
- abychom si navzájem rozdávali úsměvy
- abychom se k druhým chovali tak, jak si přejeme, aby se oni chovali k nám
- aby nám přiměřeně sloužilo zdravíčko a vážili jsme si ho
- aby se nám nezatemnila mysl touhou po penězích či hmotných věcech
- abychom si našli čas život skutečně ŽÍT.

S pohlazením vaše Hančí 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 27. prosince 2010 v 0:26 | Reagovat

Máš pravdu bobtnat to nesmí ... Napsala jsem spoustu textů na tohle téma týdne, ale naštěstí už mám většinu bolestí zahojených ... jen s tím adoptivním tátou ne. Tam to bolí a bude bolet pořád. Děkuji, že jsi tak hezky napsala o regeneraci duše ... Přeji Ti totéž, co Ty nám a ještě, ať tě velká bolest na duši pořád míjí!!!!

2 prom dresses prom dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 6:53 | Reagovat

I just want to tell you that I am all new to blogs and certainly liked your blog. Likely Im want to bookmark your blog. You certainly come with beneficial well written articles. Thanks a bunch for sharing with us your website.
http://www.elsedress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama