Zbraň hromadného ničení

9. ledna 2010 v 23:21 | Hančí |  aktualitka
VODA - otočíme kohoutkem a teče nám pitná voda. Včera, dnes, zítra, kdykoli - je to samozřejmost. Nevím, zda si jí dostatečně vážíme, zda s ní hospodaříme tak, jak si zaslouží. Ale dnešní zamyšlení je nad tím, jak se lehce může stát zbraní.

Voda jako zbraň poprvé
Jednou kolem 11 večer syn si umyl ruce a přišlo mu, že voda jaksi páchne. Napustili jsme do sklenice, očichali a skutečně páchla - jenže čím? Chlor to nebyl. Vzhledově byla krásně čirá. My jsme byli opatrní a ráno jsme již vařili čaj z lahvové - ovšem naše opatrnost nebyla důsledná. Myli jsme se vodou z kohoutku. Až na druhý den v 11 hod místní rozhlas hlásil, že voda není vhodná ani k vaření. Většina rodin toto hlášení ani nazaznamenala. Naštěstí voda páchla, ale nebyla zdraví nebezpečná (snad).

Uvědomila jsem si, že jsme odkázáni na důvěryhodnost dodavatele vody. Pokud se tam něco dostane, jsme všichni ohroženi. Zastaví-li se voda, pořád je jí v potrubí dost na to, aby vykonala své. A jak dát rychle vědět, že se voda nesmí používat? To asi ani nejde.

Voda jako zbraň podruhé
Stačí na několik dnů zastavit vodu v jakémkoli větším městě (samozřejmě bez náhradních dodávek cisternami) a nedovedu si ani představit WC ve velkých domech. No a když se odstřihne elektřina a plyn - je vymalováno. nechápu, proč se tolik investuje do zbrojení a do vývoje dalších zbraní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama