Devastující vliv informací I.

23. ledna 2010 v 23:41 | Hančí |  aktualitka
Tak si otevřu net a čtu, že devítiletý chlapec spáchal sebevraždu. Stáhlo se mi hrdlo, rozbušilo srdce, je to tragédie, neštěstí, hrůza,.... ale stalo se někde daaaleko v Americe, kdoví, jak informace jsou zkreslené a zítra to uslyším v každých třeba i jen minutových zprávách..... Jak si s tím má mozek poradit? Jaké ponaučení si z této zprávy máme vzít pro výchovu našich dětí? Jakou chybu udělali jeho rodiče?
Mám pocit, že tyto zprávy pro nás nepodstatné svou hlubokou lidskou tragédií vyčerpávají naši energii a vytváří zkreslený náhled na obyčejný život, který většina z nás žije.
A mezi tím naše děti hledí na přihlouplé filmy, ve kterých je po celý den sex a násilí (myslím, že je TV dostávají zadarmo a ještě snad i s bonusem, protože jinak by nemohly běžet snad na všech programech), .... Možná si řekneme, je to naše chyba!
A tak se zamýšlím, jak obyčejný český rodič, vystresovaný strachem o práci, vystresovaný stále se zvyšujícími náklady na holý život, které ani nemůže ovlivnit (no, může snížit spotřebu vody nebo elektřiny a oni pak navýší cenu tak, aby si zase přišli na své miliardové zisky), vystresovaný spoustou nekvalitních, povrchních a matoucích informací a stále bičovaný obviněními, že všichni rodiče jsou tyrani, že porušují práva svých dětí, dokonce snad sbírají informace o jejich prospěchu,... jak má v sobě vše překonat a v pohodě hrát rodinné stolní hry, číst si nahlas pohádky, vyprávět si o tom co se stalo ve třídě, v domě, ve vesnici,... ale pozor! - pěkného, veselého, optimistického.
Každému, kdo nakoukne na tento článek posílám pohlazení a hřejivý úsměv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama