Prosinec 2009

Platební karty

28. prosince 2009 v 0:03 | Hančí |  aktualitka
Internetová kámoška potřebovala vyplnit dotazníček ohledně používání platebních karet. veřejně se přiznávám, že je zásadně nepoužívám. Myslíte si, že jsem sto let za opicemi? Možná máte pravdu, ale uvědomujete si, že používáním karet dáváme o sobě ty nejintimnější informace?
Ona žádná karta není anonymní, myslím dokonce, že je vždy spojena s rodným číslem, bydlištěm,... A k tomu dobrovolně připojujeme údaje o nás: co nakupujeme, kde nakupujeme, jaké služby využíváme,... Já vím, všichni mají povinnost mlčet - a znáte někoho ze svého okolí, kdo by se domohl svého práva? Kde asi berou rozesílatelé cíleného marketingu naše adresy? Jak se asi doví, že v této rodině by se dalo uplatnit to či ono?
Za komoušů bylo v každém podniku kádrové oddělení a to o nás sbíralo různé informace - nadávali jsme, plivali jsme a po revoluci nám byly naše složky odevzdány. Musím říct, že to byla slabota proti tomu, co dnes na sebe dobrovolně vyplkáme a jaké jsou možnosti nás odposlouchávat, určit díky mobilu náš výskyt. Pšt.