Listopad 2009

Co se skrývá pod sametem?

16. listopadu 2009 v 23:22 | Hančí |  aktualitka
Myslím, že pod sametem je 80% obyvatel naší krásné demokratické vlasti a nad jejich hlavami se po sametu prochází v botech s ohromně tvrdou podrážkou poctivě zbohatlí podnikatelé ruku v ruce s našimi neúplatnými politiky . Také se vám zdá, že nesnesitelně dupou?
Myslím, že se nám splnilo vše, za co jsme cinkali klíčemi!
Jsme si všichni rovni, dokonce někteří i rovnější; k moři můžeme i několikrát do roka - nakonec pod stanem a s konzervami z domu je to docela romantické; lékařskou péči máme všichni stejnou ; protekce ta dnes neexistuje ani ve školství, ani ve zdravotnictví, ani v zaměstnání...; a taky nás už nikdo nekádruje jen si o nás zjišťují nějaké informace; a také manažeři se dočkali spravedlivého odměňování - pamatuji časy, kdy ředitel sedmitisícového státního podniku měl plat stejný jako špičkoví dělníci; ....
Asi je ten samet trošku zanesen blátem, možná by potřeboval vyprášit.

Nová rubrika

16. listopadu 2009 v 22:51 | Hančí |  aktualitka
Právě dnes jsem se rozhodla, že budu svůj blog navštěvovat pravidelně a budu se zamýšlet nad událostmi dne.
Pravidelně - to neznamená denně, protože na to nemám zatím čas.
Někdy cítím silnou potřebu podělit se s někým (ikdyž to nikdo nečte, tak ten pocit sdílení mám ) o nějaký můj postřeh - zamyšlení.
Zítra 17. listopadu nás čekají velké oslavy dvacátého výročí sametové revoluce; takže aktualitka jako velká sametová stuha. H.