Vysvědčení

19. ledna 2009 v 21:58 | Hančí
Milí žáci a studenti,

tak se nám blíží pololetní vysvědčení a čeká nás mnohdy překvapení? Dnes jen velice krátce. Rodiče je třeba připravit! Kdo je dobře připraven, obstojí v každém boji.

Mám lepší známky než rodiče očekávají - pak je dobré to opatrně naznačovat, aby je tato milá zpráva nezaskočila tak, že nebudou připraveni výsledek patřičně ohodnotit dárkem či bankovkou s pěkným obrázkem.

Žádné překvapení - mám co se očekává - je třeba zdůrazňovat celopololetní snahu, obtížnost učiva a nepřízeň kantorů nebo aspoň smůlu při rozhodujícím zkoušení či písemce. my budeme připraveni také vás odměnit.

Mám známky horší, než rodiče očekávají - již dnes je na to připravuj!!! Oni budou nadávat, vyčítat, zakazovat, no ale to se dá přežít, hlavně si připrav scénář zlepšení. Promysli si, v kterém předmětu se můžeš zlepšit a požádej rodiče o pomoc. Dej si cíl, kterého můžeš dosáhnout .

Propadám a oni to netuší - i to se může stát, ale i zde je řešení. Hlavu Ti nikdo neutrhne a Země se nepřestane točit. Opravdu není důvod k radosti, ale nic není ztraceno. Znám vysokoškoláky, dnes velmi úspěšné v zaměstnání, a na základní škole měli veeeeelké problémy. Řekni rodičům co se děje, nenechávej to na poslední chvíli, i Tobě se uleví. Zamysli se nad tím co Tě baví, snaž se v některém předmětu vyniknout, každý má něco v čem patří mezi nejlepší - i Ty. Věř si! Řekni "Já se zlepším, já to dokážu". A uvidíš, že to dokážeš.

Závěr:

Svěřená starost, je poloviční starost, svěřená radost je dvojnásobná radost - my pro vás, naše milé děti, chceme to nejlepší na světě. Přejeme si, aby jste měly život lepší než my a víme, že je třeba k tomu vzdělání. To neznemaná, že všichni budou mít vysokou, ale i dobrý řemeslník se musí v učení učit.
Víte, naši rodiče si to také přáli, a my jsme je zlobili stejně jako vy nás (jen na to někdy zapomínáme) a také jsme jim nevěřili :-) ale dnes už víme, že jsme věřit měli.

S přáním, aby vše dobře dopadlo Vaše Hančí 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama