Vrásky

12. ledna 2009 v 14:45 | Hančí |  pro všechny
Mám pocit, že dnešní doba nám přináší strach ze stárnutí. Z reklam se na nás "zubí" samé krásky, missky jsou silikonové či jinak upravené (kde je přirozená krása?), muž bez kudrnaté hřívy by snad ani neměl chodit na veřejnost, a pokud člověk nemá zářivě bílé zuby a bělmo, pak neotvírat ústa ani oči! Je to normální? Ne a ne.
Normální je přijmout své tělo jaké je, být mu vděčný, že chce nosit mou duši, pečovat o něho, hýčkat ho. Pěkně mu každý večer poděkovat, že to se mnou celý den vydrželo...
Vrásky vypovídají mnoho o životě člověka, je v nich vepsána, moudrost, radost, zkušenosti, ale i utrpení, bolest, obavy,... Když se dívám do tváře starého člověka, představuji si jeho život od narození. Malý človíček, který přišel na svět z lásky, snaživý žáček, který se snažil dělat rodičům radost, rošťák, který nosil i poznámky, krásný mladý člověk v tanečních, student či učeň zamilovaný do stejně kouzelného protějšku, úspěšný v zaměstnání či podnikání,... a dnes ušlechtilý starší člověk, který si zaslouží naši úctu.
Nebojme se vrásek, ten kdo nás má opravdu rád, má nás rád takové jaké jsme (i s natáčkama na hlavě).
Závěr:
S mládnutím, prosím, velmi opatrně! Asi neradi bychom omládli až k plenám :-))

S úsměvem Hančí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama